+48 603 969 624

Przewóz dzieci.

Podróżowanie z dzieckiem taksówką wzbudza wątpliwości u rodziców. Przyzwyczajeni do obowiązku przewożenia pociech w fotelikach nie rozumieją, dlaczego firmy zajmujące się przewozem osób nie posiadają odpowiedniego siedziska. Czy takie zachowanie nie łamie przepisów?

Przepisy są w tej kwestii jednoznaczne: w licencjonowanej taksówce i w autobusach dziecko, które z racji wzrostu i wagi powinno być przewożone w specjalnym foteliku, może w zgodzie z prawem podróżować bez niego pod opieką osoby dorosłej. Przepisy nie mówią nawet nic o konieczności użycia prostej podstawki.

Zgodnie z prawem obowiązek używania fotelika nie dotyczy także m.in. przewozu środkiem transportu sanitarnego, pojazdem policji, straży gminnej lub miejskiej.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci, na żądanie zamawiającego możemy doposażyć zmawianą taksówkę w fotelik. Może nieznacznie wydłużyć to czas na przyjazd taksówki

Szczegółowych informacji możemy udzielić telefonicznie lub mailowo. Nasi dyspozytorzy chętnie odpowiedzą na każde Państwa pytanie.

ZAMÓW TAKSÓWKĘ